Kreatywne pomysły na prezenty – top 5 na rok 2021!

„Proszę mi polecić coś na prezent dla…” Pięciolatka? Ośmiolatki? Syna koleżanki? Wybierając prezent mikołajkowy czy gwiazdkowy nie zawsze dobrze znamy zainteresowania dziecka; wtedy dobrym rozwiązaniem będzie prezent, z którego można wyczarować coś plastycznego! Podarujesz nie tylko ładne pudełko, ale też twórcze chwile i późniejsze domowe dzieła sztuki.

Co polecamy w tym roku? Zobacz niezwykłą masę plastyczną, która wyzwala wyobraźnię; koraliki w setkach odmian; farby dla domowej pracowni witraży; zestaw do stworzenia wyjątkowych obrazków; a na koniec piasek z odrobiną magii. Cały wór pomysłów na prezenty!

Masa plastyczna Ciasto-Plasto®

Mięciutka, aksamitna w dotyku, leciutka substancja w wyrazistych kolorach. Jest bardzo podatna na kształtowanie, nie wymaga siły jak plastelina czy modelina – nadaje się więc także dla mniej wyrobionych małych rączek. Gotowa figurka, odstawiona na półkę, zastyga na powietrzu, możesz się więc cieszyć zabawką własnej produkcji bez wypalania czy wygotowywania.

Brakuje koloru cielistego, brązowego czy pastelowego różu? Nie ma sprawy, z dołączonej instrukcji dowiesz się nie tylko, jak mieszać kolory, ale też jak stworzyć ciekawe figurki krok po kroku.

Zabawna: ulep kulkę i zobacz, że odbija się jak piłeczka! Nawet po zastygnięciu, można więc ulepić cały zestaw kuleczek kolorowych, wzorzystych czy uśmiechniętych.

Bezpieczna: nie zawiera glutenu.

Sprawdź, jakie cuda można stworzyć za pomocą tej masy:

Do wyboru kilka zestawów Ciasto-Plasto®:

  • 4 kolory (zawiera masę świecącą w ciemności!),
  • 5 kolorów z akcesoriami do stworzenia broszek czy breloków,
  • 6 kolorów z praktycznymi narzędziami,
  • zestaw maks: aż 8 kolorów.

Zobacz, jak działa Ciasto-Plasto®:

Co robi masa świecąca w ciemności, kiedy nikt nie patrzy?

A oto jak łatwo tworzyć kolory, by powstała prosta różyczka:

Koraliki, setki koralików!

Zupełna nowość w ofercie FIORELLO: zestawy kreatywne z koralikami, biżuteria DIY! Zestaw GR-F8141 to pakiet drewnianych barwionych koralików w przeróżnych kształtach, a do tego gumki i najciekawsze: przezroczysty kuferek z rączką i wewnętrznymi komorami. Są w nich różne kształty koralików, ale kiedy już będą wykorzystane, kuferek może posłużyć na inne cenne drobiazgi.

Drugi zestaw koralików to pakiet MEGA: zawiera ponad 400 elementów, w tym kolorowe literki w różnych odmianach (można ułożyć swoje imię na bransoletce), a do tego akcesoria do stworzenia własnej biżuterii.

Witrażowy zawrót głowy

Farby witrażowe to nie tylko zdobienie okien – można je wykorzystać do stworzenia ozdób na lustro, ceramikę, lampiony czy inne gładkie powierzchnie.

Namaluj kontury, wypełnij kolorem, baw się w łączenie barw lub dodaj trochę brokatu… Odstawione do wyschnięcia zyskają klarowność i przejrzystość. Powstanie witraż na szybę, osłonka świecy czy nawet przestrzenna konstrukcja; każda z tych kreacji zapewni piękny świetlny efekt.

Lampiony z witrażami:

Dostępne zestawy kolorów z konturami, każdy zawiera instrukcję, a także folie podkładowe i szablony.

Farby witrażowe… kryjące?

Tak! To kolejna ciekawostka Glass Deco AMOS: kryjące farby do szkła POP art. To nadal ta sama konsystencja, możliwość przenoszenia z folii na gładkie powierzchnie… ale kolor pozostaje intensywny i kryjący.

W zestawie poza farbami i konturem znajdziesz ramki i podkładki do stworzenia obrazków, a do tego folie, wzorniki i instrukcję. Zobacz, jak jeszcze (nie tylko na szkle), można wykorzystać te gęste farby aplikowane prosto z tubek:

Piaskownica… przez cały rok!

Zabawa w piasku jest bezkonkurencyjna, ale dzieci tęsknią za nią zimą lub w deszczowy dzień. Zróbmy więc piaskownicę w domu!

Niezastąpiony jest do tego magiczny piasek: specjalna struktura pozwala sklejać z niego trwałe budowle czy zgniatać kule, a jednocześnie sprawia, że miękko przepływa między palcami. To nie tylko zabawa: to też ćwiczenie wrażliwości, skupienia, obserwacji… Piasek jest zawsze gotowy do użycia, bez konieczności zwilżania przed każdą budową.

W tym zestawie znajdziesz aż 600 g piaskowej zabawy! Dodatkowym wyzwaniem są cyferki, które można tworzyć za pomocą dołączonych foremek.