Dzień Nauczyciela w ABRO – 14.10.2023

Dzień Nauczyciela, a właściwie Święto Edukacji Narodowej, odbywa się co roku 14 października. Upamiętnia rocznicę wydarzenia, jakim jest ustanowienie Komisji Edukacji Narodowej (14 października 1773).

Początkowo jednak (w 1957 roku), za datę święta wszystkich nauczycieli uznano 20 listopada. Dopiero ustawa z dnia 27 kwietnia 1972 roku wprowadziła Dzień Nauczyciela, który obchodzimy 14 października.

Z tej okazji zazwyczaj w placówkach oświaty odbywają się apele, przedstawienia i szkolne uroczystości. Uczniowie dziękują swoim pedagogom za czas i wysiłek wkładany w ich pracę i wręczane są prezenty. Poza tym składa się także życzenia z okazji Dnia Nauczyciela.

Warto przypomnieć, że w tym roku obchodzone jest 250. rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi ofertami przed nadchodzącym świętem.

Zapraszamy do zakupu pióra marki Pelikan z serii Jazz Elegance w super cenie 23 zł netto za sztukę. Oferta obowiązuje pod indywidualne zamówienie, w którym należy podać informację o chęci skorzystania z Super Promocji.


Kup wybrane pióro wieczne marki Caran d’Ache, a wkład do długopisów 849 otrzymasz gratis. A kupując długopis 849 marki Caran d’Ache, naboje do pióra wiecznego otrzymasz gratis.

Promocja obowiązuje od 1 do 14 października 2023.


Kupując artykuły piśmiennicze marki Schneider za minimum 40 zł netto, herbatę Big-Active otrzymasz gratis. Promocja obowiązuje od 1 do 14 października 2023.


W poniższym pliku umieściliśmy nasze propozycje produktów marki Parker, które świetnie sprawdzą się jako prezent na Dzień Nauczyciela. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.


Eleganckie i ponadczasowe pióra oraz długopisy marki Regal, będą idealnym prezentem, nawet dla najbardziej wybrednego nauczyciela. Zapraszamy na zakupy.


Eleganckie pióro kulkowe Energel Gold BL2007AG-CE marki Pentel, wprawi w zachwyt każdego nauczyciela. Czarne pióro idealne pod grawer (grawer wychodzi złoty).